Ahşap Kaplama Tavla Büyük Boy
 Kaplama Tavla
Ahşap Kaplama Tavla Büyük Boy
Ahşap Kaplama Tavla Büyük Boy

Ahşap Kaplama Tavla Büyük Boy (G-813)

Marka : eser
Fiyat : ₺79,90(KDV Dahil)

ÜRÜN AÇIKLAMASI

Sedef Kaplama Tavla (Orta Boy)Geleneksel bir oyun olan ve adeta milli kültürümüzün simgelerinden biri haline gelen tavla, eğlenceli bir strateji oyunu olarak ilgi görüyor. Sedef kaplama tavla, orta boy seçeneği ile her yere yanınızda kolayca götürebileceğiniz şekilde, ergonomik ebatlarla tasarlanıyor. İster evinizin balkonunda, ister tatilde sevdiklerinizle hoş vakit geçirmek için tavla oyunu mükemmel bir seçenek oluşturuyor. Şık Sedef Kaplama Detayı Ürünün sedef kaplamalı dış yüzeyi, şık görünümüyle sevdiklerinize hediye seçiminde de oldukça ideal bir alternatif oluşturuyor. Mıknatıslı olarak tasarlanan kapak kilidi, ürünün kendiliğinden açılmasını engelleyerek taşıma esnasında pulların dışarı dökülmesinin önüne geçiyor. 2 kat poliüretan dolgu kaplaması, ürüne dayanıklılık ve sağlamlık özelliği kazandırıyor. Hem iç hem de dış yüzeyde kullanılan MDF materyali, ürüne şık ve estetiksel bir görünüm kazandırıyor. Orta boy olarak tasarlanan sedef kaplama tavla modeli, valiz ya da çantanıza kolayca sığdırabileceğiniz ve dilediğiniz yere yanınızda götürebileceğiniz biçimde tasarlanıyor. İç yüzeydeki işleme modelleri, geleneksel kültüre atıfta bulunarak otantik bir görünüm sergiliyor. Zarif Tasarım Ürünün Malzemesi: MDF Dış ve İç Yüzey Dolgusu: Poliüretan Mıknatıslı Kilit: Var Oyuncu Sayısı: 2 Uzun Ömürlü ve Garantili Ürünün sağlam ve dayanıklı özellikleri, üreticisi tarafından da garanti altına alınıyor. Ambalaj içeriğinde, sedef kaplama orta boy tavlanın yanı sıra karton kutu içerisinde muhafaza edilmiş oyun pulları ve zarlar yer alıyor. Yerli Marka Sedef Okey 1979 yılında İstanbul'da kurulan Sedef Okey, son teknoloji ile donatılmış yeni tesisinde birçok farklı alanda oyun aletleri üretmeyi sürdürüyor. Yerli ve güçlü bir üretici olarak tüketicinin ihtiyaçlarına cevap vermeyi amaçlayan markanın oyun gamında, okey modellerinin yanı sıra tavla takımları, satranç, oyun kağıtları, yapboz gibi birçok değişik ürün çeşidi bulunuyor. • 2 KAT POLURATAN DOLGU VARDIR •KATPOLURATAN PARLAK VARDIR • İÇİ DIŞI MEDEFEDİR • MIKNATISLI KİLİTLİDİR

TAVLA NASIL OYNANIR 

Tavla Kuralları

  1. Tavla 2 zarla oynanır. Oyunun başlangıcında her oyuncu birer zar atar ve büyük zar atan oyuna başlar. Beraberlik durumlarında ise tekrar zar atılır.
  2. Eğer hamleniz varsa her attığınız zardaki 2 sayıyı da oynamanız gerekir.
  3. Çift atılırsa 4 katını oynarsınız. ( örneğin 2:2 attıysanız 4 defa 2 yani oynayabilirsiniz )
  4. En az iki pulu üst üste getirirseniz kapı almış olursunuz. Rakibinizin hamlesi kapınızın üzerine gelecek şekilde geçemez. ( örneğin rakibiniz 5 attı ancak sizin orada kapınız varsa oynayamaz )
  5. Rakip zar atıp sizin tek pulunuzun olduğu yere gelince sizin tek pulunuzu kırmış olur. Ve siz o tek pulu tekrar en baştan ( yukarıdaki resimde beyaz pulların size ait olduğunu var sayarsak; B bölümünden  ) başlatmaz zorunda kalırsınız.
  6. Kırılan pulunuzu oyuna tekrar sokabilmeniz için başladığınız bölümde ( yukarıdaki resimde beyaz pulların size ait olduğunu var sayarsak; B bölümünden ) en az bir boş ya da rakibin tek bulunun olduğu bir alan olmalı.
  7. Kırılan bir pulunuzu oyuna tekrar dahil etmeden hiçbir hamle yapamazsınız.
  8. İçeride vur-kaç yapmak yasaktır. ( Online oyunlarda böyle bir kural olmamasına rağmen, günlük hayatta tavla oynadığınızda böyle bir hamle yaparsanız muhtemelen rakibiniz tarafından tepki görürsünüz. Anlamı şudur. Resme göre beyaz pullar sizin ve rakibinizin 3 kapısında tek pulu var diyelim. Bu pulu kırıp tek kapısındaki kapınıza gidemezsiniz. Ya da toplamaya başladıysanız bu pulu almayıp başka bir pulu oynamalısınız. Ancak bu kırdığınız pulun üzerine başka bir pulunuzu koyup kapı yapabilirsiniz. )

Tavla Açılışları – Tavla Stratejileri

Tavlada kapı almak her zaman en önemli hamlelerden biridir. Oyuna bu mantık ile başlarsanız her zaman şansınız daha yüksek olacaktır. Açılışta kapı almanızı sağlayacak zarlar ise; tüm çift zarlar, iki farklı zarlar ve 6:1’dir. Ayrıca 6:5 ‘te en baştaki pulu kaçırmamızı sağlayacak güzel bir hamledir.

En iyi açılış zarları ise 6:6 ve 1:1’dir.

Pul Toplama

Beyaz pulları kendi alanınıza getirdiniz ve artık dışarıda hiç pulunuz kalmadı diyelim. Artık toplamaya başlayabilirsiniz. Unutmayın ki eğer içeride rakibinizin pulu varsa, ve bir anda oyunun rakibinizin lehine dönmesini istemiyorsanız, açık vermeden pullarınızı toplamaya çalışmanız gerekir.

 

Örneğin:
Diyelim ki 6:5 attınız ve 6 kapınızda 4 adet pulunuz var ve beş kapısında ise 2 adet pulunuz var. Böyle bir durumda 6 kapınızdan bir pulu alıp bir pulu da bir kapısına sallamanız daha mantıklı olacaktır.
Diyelim ki 5:5 attınız ve 6 kapınızda 4 adet pulunuz var ve beş kapısında ise 2 adet pulunuz var. Böyle bir durumda ise 6 kapınızdaki 2 pulu bir, yani yek, kapınıza sallayıp diğer 2 pulu da alabilirsiniz.
Örnekleri bu şekilde arttırmak mümkündür.

tavla dizilişi

Büyük Boy Ahşap Kaplama Tavla Seti X 25 X 6 Cm