Kervan Ağaç Okey (Büyük)
Kervan Ağaç Okey (Büyük)

Kervan Ağaç Okey (Büyük) (G-31)

Marka : Diğer
Fiyat : ₺140,90(KDV Dahil)

Kervan Ağaç Okey (Büyük)

4 kişi ile oynanan hem yaz hem de kış aylarının vazgeçilmez oyunlarından birisi olan taşlı okey Kervan Ağaç Okey ile daha da keyifli hale geliyor. Büyük boy olarak tasarlanmış ve ahşaptan yapılmış Kervan Ağaç Okey, okunaklı ve canlı renklerden oluşan melamin taşları ve pürüzsüz ahşap isteka yüzeyi ile yediden yetmişe herkesi okey masasına davet ediyor. 

Kervan Ağaç Okey ile Akşamlar Daha Keyifli

Gece veya gündüz günün her saatinde, yaz veya kış yılın her mevsiminde, aile içinde ya da arkadaşlar arasında en sık tercih edilen oyunlardan birisi olan taşlı okey son derece zevkli ve heyecanlı bir oyun olması ile biliniyor. Kadın, erkek, genç, yaşlı fark etmeksizin hemen hemen her yaş grubunun oynarken son derece keyif aldığı 4 kişi ile oynanan oyun temel olarak şu şekilde oynanıyor. Toplam 106 taş ile oynanan oyunda herkese 14, ilk oynayacak olan kişiye ise 15 adet taş dağıtılıyor. Geriye kalan taşlar kapalı bir şekilde ve sırayla çekilmek üzere ortada bırakılıyor. Joker yerine geçen okey her elin başlangıcında atılan zar ile belirleniyor. Çıkan taşın bir üstü okey olarak kabul ediliyor ve herhangi bir taşın yerine kullanılabiliyor. Per oluşturma mantığı ile oynanan oyunda istekadaki taşları doğru ve oyunun kuralına göre sıralayan oyuncu eli ya da oyunu kazanıyor. 

Kervan Ağaç Okey (Büyük) Ürün İçeriği 

4 adet büyük boy ahşap isteka, 106 adet melamin taş, 1 adet zar ve 1 adet taş toplama kesesinden oluşan oyun seti ile;

 • Kalabalık gruplar halinde okey oynayabilirsiniz.
 • Dayanıklı malzemeden üretildiği için uzun yıllar kullanabilirsiniz.
 • Evde, kafelerde veya oyun salonlarında rahatlıkla kullanabilirsiniz
 • Canlı renkleri sayesinde oyundan daha fazla keyif alabilirsiniz.

 

Kervan Ağaç Okey Yüzde Yüz Yerli Üretim 

Türkiye'nin ve Avrupa'nın en büyük oyun aletleri üreticisi tarafından üretilen Kervan Ağaç Okey kalitesi ve dayanıklılığı ile okey sevenlerin beğenisini kazanıyor. %100 yerli sermayeden oluşan markanın ürettiği okey, tavla ve satranç gibi oyunlar hem Türkiye'de hem de Avrupa'da oyunseverler ile buluşuyor.

 

 

Kervan Okey Takımı

 • Büyük boydur
 • Ağaç ıstakalıdır
 • Melamin taşlıdır

  Okey, ıstaka denilen tahtalarla, üzerinde rakamlar bulunan 105 taşla ve dört kişiyle oynanan bir masa oyunudur. Yeterli sayıda oyuncu bulunamadığı durumlarda 2 veya 3 kişiyle de bu oyunu oynayabilirsiniz.

  Oyunda kullanılan taşlar dört renk grubundan oluşuyor. Her okey takımında bu renkler farklılık gösterebiliyor. Her renk grubundan ikişer tane var. Bir renk grubu 1’den 13’e kadar sıralanıyor.

  Taşları karıştırarak oyunu açıyorsunuz; kutudaki bütün taşları masaya döküyorsunuz. Bütün rakamların altta kalmasına dikkat edin. Taşları harmanlayarak karıştırıyorsunuz. Sonra her oyuncu beşerli şekilde taşları önlerine diziyorlar. Ya zar atarak ya da sözlü olarak dağıtıcı belirleniyor. Dağıtıcı, zar atarak, okeyi belirliyor. Açtığı taş aynı zaman da “gösterge”dir. Aksi belirtilmedikçe, elinde o taş olan kişi, sırası geldiğinde o taşı göstererek, bir puan kazanır.

  Açılan taşın sağından itibaren sırasıyla dağıtıcı her oyuncuya önce beşer taş dağıtır. İki defa beşerli taş dağıttıktan sonra, sağındaki oyuncuya beş taş, diğerlerine de 4 taş verir. Taşları alan oyuncular ıstakalarına taşları dizerler. Oyuncuların amacı, taşları sıralı veya eşli olarak dizmektir.

   

  Dağıtıcının sağındaki kişi taş çekmeden işine yaramayan bir taşı yere atar. Onun sağındaki de yere atılan taş eline yarıyorsa alır. Taş eline yaramıyorsa yerdeki taş diziliminden bir taş çeker. İşine yaramayan bir taşı yere atar. Oyun bu şekilde bir oyuncu elini açana kadar devam eder.

  Oyunu açabilmeleri için 14 taşın da dizili olması gerekiyor. Örnek bir dizilim verecek olursak; Siyah serisinden 5-6-7-8, kırmızı 10- siyah 10—mavi 10, yeşil 12-13-1, siyah 6- mavi 6- yeşil 6- kırmızı 6 açık bir eldir. 

  OKEY KURALLARI

   

  1- Dağıtıcının sağındakine 15, diğer oyunculara 14 taş dağıtılır. Kimse eksik/fazla taş alamaz. Oyun içinde gizlice yerden taş almak, taş saklamak yasaktır.

   2- Oyunda gösterge geçerliyse, oyuncu taş çekmeden önce bunu göstermelidir.

   3- “Bittim” diyerek elini açan oyuncu bütün oyuncular elini görmeden, taşları yere dökemez.

   

  4- Çifte giden oyuncu dışında diğer oyuncular yere atılan taşları açamaz.

   5- Sıralı dizilen taşlar durumunda sadece 13 numaralı taşın arkasına aynı renkte 1 numaralı taş gelebilir.

   6- Yerdeki göstergeyi ilk elden göstergeyi gösteren kişi çifte gittiğinde alabilir. Çifte giden kişinin çift açabilmesi için 7 çiftinin olması gerekiyor.

   7- Elinin açar olması durumunda boştaki taş okeyse, oyuncu okeyini göstergenin üstüne koymak zorundadır. Böylece 4 puan kazanmış olur.

   8- Oyuncu daha bitmemiş elle “açtım” deyip, elini açarsa ve diğer oyuncular da ellerini açtılarsa, o oyuncuya -2 puan ceza verilir.

  9- Oyuncu yere atılan taşı alabilir veya taş grubundan taş çekebilir. Bunları yapmadan unutup elindeki taşı atarsa ve diğer oyuncu da yerden taş çekerse, taşı eksik olan oyuncunun bitme hakkı kaybolmuş olur.

  Kırmızı set

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

  Sarı set

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

  Siyah set

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

  Mavi set

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

  Sahte okeyler diğer taşlardan farklıdır ve üzerinde çeşitli simgeler yer almaktadır. Sahte okeylerin tasarımları üretildiği yere göre farklılık gösterebilir ve her yerde taşların tasarımının aynı olması beklenmemelidir.

  ʘ ʘ ya da   gibi...

  Zar

  Dice 1-6.svg

  Altı yüzlü bir okey zarı

   

   

   

   

  Rummikub1.jpg

   

   

 •