Yuka Kids 7 - 77 Yaş Bir Masal Uydur Kartları
Yuka Kids 7 - 77 Yaş Bir Masal Uydur Kartları
Yuka Kids 7 - 77 Yaş Bir Masal Uydur Kartları
Yuka Kids 7 - 77 Yaş Bir Masal Uydur Kartları
Yuka Kids 7 - 77 Yaş Bir Masal Uydur Kartları

Yuka Kids 7 - 77 Yaş Bir Masal Uydur Kartları (G-5)

Marka : Diğer
Fiyat : ₺24,90(KDV Dahil)

Bir Masal Uydur 7-77 Yaş

 

İçerik: 55 Adet Simge Kartı ve Kum Saati'nden oluşmaktadır.
Oyuncu Sayısı: 2-3-4 ve üzeridir.

Oyunda Amaç: Çocuklarda düşünme ve ifade becerilerine dayalı hayal gücü ve yaratıcılığı geliştirmektir.

Oyun: Kum saati bir zaman dilimini belirtmesi anlamında başlatılır. Oyuncu çektiği herhangi bir kartta uygun bir şekilde, meşhur geleneksel Türk Anlatısı olan "Bir varmış, bir yokmuş" cümlesiyle başlayarak bir masal anlatmaya başlar; Süre doluncaya kadar en az 5, en çok 10 kart kullanma zorunluluğu vardır. Her çekilen yeni kart, anlatılan masalın devamını oluşturmalıdır. Süre bitince anlatma sırası diğer oyuncuya geçer ve oyuncu masalı çektiği kartlarla devam ettirir. (Dilerse masalı devam ettirmez, kendisi bağımsız bir masal uydurmaya başlar.) En son oyuncu da masalı uygun bir sonuca bağlar. 

Masal, geçmiş çağlara, uzaya veya günümüze ait unsurları, çılgın fikirleri, garip olay ve olguları içerebilir. Kimi zaman bilinçaltının derinliklerinde gizli kalmış yaşantı, duygu ve düşünceleri gün yüzüne çıkarır; kimi zaman da inanılmaz bir yaratıcılık yeteneğinin ortaya çıkmasını sağlar. Deneyimlere dairdir, hem dünyaya ait hem de dünyanın sınırlarını zorlayan bir taslağı zorlar. Masal, geleneksel Türk Hikâyeciliğinin önemli bir unsurudur.

Gelişim Alanları : Analitik Düşünce/Problem Çözme, Dikkat Gelişimi, Dil ve Konuşma Becerileri, Görsel Algı, Hafıza, Mantık/Akıl Yürütme Becerisi, Yaratıcılık/Hayalgücü, Zeka GelişimiYaş Aralıkları : 5 - 11 Yaş

 

YUKA KİDS YAYINLARI 7-77 YAŞ BİR MASAL UYDUR

Sayfa: 60 Parça + Kum Saati 

Kağıt: 1.Hamur

Baskı: Renkli ve Resimli

Oyuncu Sayısı: 2-3-4 +

Amaç: Düşünme ve ifade becerileri ile hayal gücü ve yaratıcılığını geliştirmek.
 
Oyun: Kum saati başlatılır ve oyuncu çektiği kartta uygun "Bir varmış, bir yokmuş" diye başlayarak bir masal anlatmaya başlar; süre doluncaya kadar en az 5, en çok 10 kart kullanma zorunluluğu vardır. Her çekilen yeni kart, anlatılan masalın devamını oluşturmalıdır. Süre bitince anlatma sırası diğer oyuncuya geçer ve oyuncu masalı çektiği kartlarla devam ettirir. (Dilerse masalı devam ettirmez, kendisi bağımsız bir masal uydurmaya başlar.) En son oyuncu masalı uygun bir sonuca bağlar. 
 
 
Masal, geçmiş çağlara, uzaya veya günümüze ait unsurları, çılgın fikirleri, garip olay ve olguları içerebilir. Kimi zaman bilinçaltının derinliklerinde gizli kalmış yaşantı, duygu ve düşünceleri gün yüzüne çıkarır; kimi zaman da inanılmaz bir yaratıcılık yeteneğinin ortaya çıkmasını sağlar.
YUKA BİR MASAL UYDUR KARTLARI
Etiketler
Yuka, Yuka Kids, Yuka Kids 7, Yuka Kids 7 -, Yuka Kids 7 - 77, Yuka Kids 7 - 77 Yaş, Yuka Kids 7 - 77 Yaş Bir, Yuka Kids 7 - 77 Yaş Bir Masal, Yuka Kids 7 - 77 Yaş Bir Masal Uydur, Yuka Kids 7 - 77 Yaş Bir Masal Uydur Kartları, Yuka Kids 7 - 77 Yaş Bir Masal Kartları, Yuka Kids 7 - 77 Yaş Bir Uydur, Yuka Kids 7 - 77 Yaş Bir Uydur Kartları, Yuka Kids 7 - 77 Yaş Bir Kartları, Yuka Kids 7 - 77 Yaş Masal, Yuka Kids 7 - 77 Yaş Masal Uydur, Yuka Kids 7 - 77 Yaş Masal Uydur Kartları, Yuka Kids 7 - 77 Yaş Masal Kartları, Yuka Kids 7 - 77 Yaş Uydur, Yuka Kids 7 - 77 Yaş Uydur Kartları, Yuka Kids 7 - 77 Yaş Kartları, Yuka Kids 7 - 77 Bir, Yuka Kids 7 - 77 Bir Masal, Yuka Kids 7 - 77 Bir Masal Uydur, Yuka Kids 7 - 77 Bir Masal Uydur Kartları, Yuka Kids 7 - 77 Bir Masal Kartları, Yuka Kids 7 - 77 Bir Uydur, Yuka Kids 7 - 77 Bir Uydur Kartları, Yuka Kids 7 - 77 Bir Kartları, Yuka Kids 7 - 77 Masal, Yuka Kids 7 - 77 Masal Uydur, Yuka Kids 7 - 77 Masal Uydur Kartları, Yuka Kids 7 - 77 Masal Kartları, Yuka Kids 7 - 77 Uydur, Yuka Kids 7 - 77 Uydur Kartları, Yuka Kids 7 - 77 Kartları, Yuka Kids 7 - Yaş, Yuka Kids 7 - Yaş Bir, Yuka Kids 7 - Yaş Bir Masal, Yuka Kids 7 - Yaş Bir Masal Uydur, Yuka Kids 7 - Yaş Bir Masal Uydur Kartları, Yuka Kids 7 - Yaş Bir Masal Kartları, Yuka Kids 7 - Yaş Bir Uydur, Yuka Kids 7 - Yaş Bir Uydur Kartları, Yuka Kids 7 - Yaş Bir Kartları, Yuka Kids 7 - Yaş Masal, Yuka Kids 7 - Yaş Masal Uydur, Yuka Kids 7 - Yaş Masal Uydur Kartları, Yuka Kids 7 - Yaş Masal Kartları, Yuka Kids 7 - Yaş Uydur,