Yuka Kids Konuşma Kartları (Nesne Eylem İlişkisi)
Yuka Kids Konuşma Kartları (Nesne Eylem İlişkisi)
Yuka Kids Konuşma Kartları (Nesne Eylem İlişkisi)
Yuka Kids Konuşma Kartları (Nesne Eylem İlişkisi)
Yuka Kids Konuşma Kartları (Nesne Eylem İlişkisi)

Yuka Kids Konuşma Kartları (Nesne Eylem İlişkisi) (G-3)

Marka : Diğer
Fiyat : ₺39,90(KDV Dahil)
 

ÜRÜN AÇIKLAMASI

 

Konuşma Kartları - Nesne Eylem İlişkisi

Günlük hayatında karşılaştığı nesneleri ve kavramları tanımasını, akılda kalıcı olmasını sağlar. Çocuklar konuşmaya başladıktan sonra eylem türünde sözcükler kullanmaya başlar. Bir süre sonra isteklerini basit cümlelerle dile getirir.Çocuğa aşağıda  örnek olarak verilen sıralı kartlar gösterilerek tekrar etmesi sağlanır. Her iki resmi, ifade eden sözcükleri art arda gösterilerek tekrarlama  egzersizleri yapılır. Sonra ne? Nerede? Ne zaman? Nasıl? Neden? Kim? soruları çocuğun yanıtlayabileceği şekilde sorulur. Böylece  konuşması ve algısı gelişir. Olayların sebep-sonuç ilişkisini ayırt eder. Önce ve sonra kavramları öğrenmesi sağlanır. Dil gelişimini de destekleyici imkan sunan Konuşma Kartları - Nesne Eylem İlişkisi çocuğun kendini ifade etme imkanı bulmasına sağlayacaktır. Kartların sade yapısı, öğrenme güçlüğü, dikkat ve odaklanma problemleri yaşayan çocuklar ile iletişim kurmanız ve belirli bilgileri öğretmenize yardımcı olacaktır.

Nesne Eylem İlişkisini konu alan konuşma kartları iletişim sürecini görselleştirerek dil gelişimini artırır.
 
50 adet mukavva sıvamalı kalın karttan oluşmaktadır
 
Kart boyutu: 6x8 cm 
 
18+ aydan itibaren kullanılabilir. 
 
Bu setle, tek sözcük ve daha fazla sözcük kullanabilen çocukların dil ve konuşma becerilerinin geliştirilip arttırılması ve sürdürülmesi amaçlanmıştır.
 
Çocuğa aşağıda örnek olarak verilen kombinasyonlar sırayla gösterilerek tekrar etmesi sağlanır. 5 denemeden sonra resimler hızla gösterilerek her iki resmi ifade eden sözcükleri art arda tekrarlama egzersizleri yapılır. Sonra 5N - 1K sorularından çocuğun yanıtlayabilecekleri sorulur. Böylece hem konuşması, hem de algısı gelişir. Olayların sebep-sonuç ilişkisini, önce-sonra ve diğer ileri düzeydeki kavramları öğrenmesi sağlanır.
 
Örneğin,
Elma ne yapılır? (Yenilir)
 
Kim elma yiyor? (Eren)
 
Elmanın rengi nedir? (Yeşil)
 
 
Elmanın tadı nasıldır? (Ekşi)
Konuşma Kartları - Nesne Eylem İlişkisi
Konuşma Kartları - Nesne Eylem İlişkisi
Etiketler
Yuka, Yuka Kids, Yuka Kids Konuşma, Yuka Kids Konuşma Kartları, Yuka Kids Konuşma Kartları Nesne, Yuka Kids Konuşma Kartları Nesne Eylem, Yuka Kids Konuşma Kartları Nesne Eylem İlişkisi, Yuka Kids Konuşma Kartları Nesne İlişkisi, Yuka Kids Konuşma Kartları Eylem, Yuka Kids Konuşma Kartları Eylem İlişkisi, Yuka Kids Konuşma Kartları İlişkisi, Yuka Kids Konuşma Nesne, Yuka Kids Konuşma Nesne Eylem, Yuka Kids Konuşma Nesne Eylem İlişkisi, Yuka Kids Konuşma Nesne İlişkisi, Yuka Kids Konuşma Eylem, Yuka Kids Konuşma Eylem İlişkisi, Yuka Kids Konuşma İlişkisi, Yuka Kids Kartları, Yuka Kids Kartları Nesne, Yuka Kids Kartları Nesne Eylem, Yuka Kids Kartları Nesne Eylem İlişkisi, Yuka Kids Kartları Nesne İlişkisi, Yuka Kids Kartları Eylem, Yuka Kids Kartları Eylem İlişkisi, Yuka Kids Kartları İlişkisi, Yuka Kids Nesne, Yuka Kids Nesne Eylem, Yuka Kids Nesne Eylem İlişkisi, Yuka Kids Nesne İlişkisi, Yuka Kids Eylem, Yuka Kids Eylem İlişkisi, Yuka Kids İlişkisi, Yuka Konuşma, Yuka Konuşma Kartları, Yuka Konuşma Kartları Nesne, Yuka Konuşma Kartları Nesne Eylem, Yuka Konuşma Kartları Nesne Eylem İlişkisi, Yuka Konuşma Kartları Nesne İlişkisi, Yuka Konuşma Kartları Eylem, Yuka Konuşma Kartları Eylem İlişkisi, Yuka Konuşma Kartları İlişkisi, Yuka Konuşma Nesne, Yuka Konuşma Nesne Eylem, Yuka Konuşma Nesne Eylem İlişkisi, Yuka Konuşma Nesne İlişkisi, Yuka Konuşma Eylem, Yuka Konuşma Eylem İlişkisi, Yuka Konuşma İlişkisi, Yuka Kartları,